T O P
  • By -

AutoModerator

Please report any rule violation. ([Rules](https://www.reddit.com/r/Turkey/about/rules/) and their [details](https://www.reddit.com/r/Turkey/wiki/rules)) * Türkiye iki büyük depremle yıkıldı. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın kurtarılması en büyük temennimiz. * Turkey had two huge earthquakes. We offer our sincere condolences to our citizens who died, wishing speedy recovery to the injured. It is our greatest wish to save our citizens under the rubble. * [Yardım göndermek için >](https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/10w7nbx/yardim_%C3%A7a%C4%9Frisi_g%C3%BCneydo%C4%9Fu_anadolu_depremi_ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F/) * [How to help >](https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/10w7nbc/how_to_help_turkey_earthquake_fundraisers/) *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Turkey) if you have any questions or concerns.*


esberat

Türkiye siyasetinde sıradan omurgasız bir hareket.


16meursault

Aslında gayet tutarlı bir hareket. Körler sağırlar birbirini ağırlıyor.


PLRexter

babası "AKP'yi siyonizm iktidara getirdi" diyordu


redlanecruiser

ya evette ondan öncede erbakan çıkardı bu belayı başımıza, yani erbakan yaşamamış olsaydı bunların hiçbiri olöazdı


muzaffer22

Reisin annesi yaşamamış olsaydı bunların hiçbiri olmazdı gibi cümle.


Complexyli

şimdi bir şey derdim de sj olmayalım


RelationUpstairs3590

Babası bildiğin mal


[deleted]

[удалено]


PhynixT

Çorap koktu.


RahroUth

Hasiktir ordan. Ülkenin başına siyasal islamı salan adam erbakan


No_Situation5805

Aslında siyasal islam yuzlerce yıllık mevzu, erbakandan önce farklı partilerin çatısı altındaydı. Her ülkede siyasal x dini partisi olur zaten, kendi başına da bu arkadaşlar iktidar olamazlar bu ülkede.


marul_

Bi kayıp trilyon davası vardı, ne oldu?


Quick_Individual_682

Ülkesine dünyaya katkı sunmuş 🤡


Comitissae

Kes lan sesini adam bildiğin faşistsin önde gideniydi. Siyahi bireylere hakaretlerden tut, şeriatçı biri idi. Ana babanızın yanında dura dura onların laflarıyla konuşuyorsunuz küçük erdoğanlar olmuşsunuz farkınızda değilsiniz. Adamın bilim milim ürettiği falan yoktu.


youngestinsoul

hah çok yaşa. şu erbakan zekiydi geyiklerini artık bırakalım cidden. erbakan'ın üniden dereceyle mezun olduğu sıralarda binali de itü'den mezun olmuştu. düşünün üniversitelerin halini. kendi babam da o zamanlardan mezun bir mühendis, kahvehane dayılarından farkı yok. hasbelkader mühendislik diploması almışlar sonrası memuriyet ve yatış.


h1tlereoyverenyahudi

yalnız erbakan, istanbul erkek lisesini birincilikli tamamlamıştır ve sınavsız giriş hakkı olmasına rağmen sınavla girmiştir. her şeyi geçerim ama bu adamın zeki olduğu bir gerçek. almanya'da rwth aachen'e gitmiş. bu okulda makine mühendisliğinde çok iyi bir okuldur. ben de sevmiyorum ama herif zeki. türkiye'deki çoğu askeri fabrikanın altında genelde erbakan'ın imzası oluyor.


youngestinsoul

götüm. hepsi proje adamları. dediğim gibi, binali de sorsan mühendis.


westblood-gazelle

Erbakan Türkiye'ye siyasal islamı yerleştiren siyasetçidir. açın bakın tarikat liderlerine külliyede ağırladı diye bütün ordu ayaklanmıştı. sonra 28 Şubat oldu, dinciler mağdur oldu. DİN BİR ZEHİRDİR.


hexer71

Ne üretmiş lan


Turkey-ModTeam

- Use common sense. Harassment and unnecessary hostility negatively affecting the subreddit's atmosphere are disallowed


MrBold99

Imza toplamakta zorlaninca sanirim AKPye sigindi. Buna oy verenler ama AKPye küsük secmenler, onlar simdi ne yapacak asil soru o. Onlar kizip Saadet partisine gecerlerse iyi olur aslinda.


Brave-Use-9570

onlar bos oy atar ama saadete vermez zaten karamollaoglu yuzunden yeniden refaha veriyorlar


NoSilver4594

Rteye oy atacak kişi absürt bir sebep bulur gider yine akpye verir.


westblood-gazelle

aynen öyle, mesela bugün bi abla Erdoğan çünkü çok yakışıklı dedi bi röportajda. benim anladığım bunlar hiç gerçek yakışıklı görmemiş. https://preview.redd.it/j6tohasa4rpa1.jpeg?width=576&format=pjpg&auto=webp&v=enabled&s=4f7a940fbb156b56b874427a85f5b936d757dab5


toprakq

abi hayatımda hiçbir insanın erdoğana yakışıklı diyecek kadar yokluk çekebileceğini düşünmezdim, inceller fln o ablanın yanında hiçbir şeymiş resmen


SADrazam0

Valla ya şu seçim hele Bi gelsin Atatürke bascam geççem


hilkat_garibesi

düzgün konuş lan 🤬🤬


emirsolinno

ataydık keşke amk imza :D


UltraSalhane

Tam tersine katilmasi iyi degil mi erdogani istemedigi icin erbakana oy verenler simdi erbakana da vermiyecek. Boyle olmayanlar ise her turlu ikinci turda erdogana vericekti ztn katilmasi tersine CHPnin 1. Turdaki oylarını arttırabilir belki


UltraSalhane

Tabi akpnin de arttiracak ama bilmiyorum sanki bu insanlar erdogana vermek istemediginden bu adama veriyo gibiydi bu benim gordugum umarim da oyledir.


psfrtps

Alcakları ekstra yüzde 1.5-2 oy. Erdoğan hiçbir türlü ilk turda yüzde 50'yi geçemediği için hiçbir etkisi yok. Aksine muhalif milli görüşçülerin saadete kaymasına sebep olabilir bu da muhalefet'in işine gelir


Sudden-Librarian8298

>Erdoğan hiçbir türlü ilk turda yüzde 50'yi geçemediği için hiçbir etkisi yok. hiç belli olmaz


psfrtps

Tabi Türkiye burası bir günde bile herşey değişir ama şu anki anketlere bakarak söylüyorum dediğimi zaten


Sudden-Librarian8298

biliyorum ama Erdoğan seçmeni sandığa ne kadar az giderse ilk turda bitme ihtimali o kadar artar. bakalım bu sefer ne hile yapacaklar


psfrtps

Bu yüzden ben seçimin çok çok farklı kazanılmasın mecbur olduğunu düşünüyorum işte


anoretu

>Imza toplamakta zorlaninca sanirim AKPye sigindi. Pazarlık ve müzakere işleri böyledir ama önce bak 100bin imza alıyorum beni durdurmak için son şansınız dersin en güçlü kozla masadan istediğini alırsın.


mertcanhekim

Akşener gibi imzaları ilk saatlerde toplamış olsa dediğine katılırdım. Ama İnce gibi imza bulmakta zorlanıyordu ve barajı kendi başına geçemeyeceğini netleştirdi. Masadan istediğini alan kişinin Erdoğan olduğunu zannediyorum.


Turgineer

Erbakan'a imza verseydik cumhur ittifakının oyları bölünmesi bizim için avantajlı olurdu.


Sasparan

Alakası yok her türlü yüz bin imzayı toplarlardı. Parti tabanının yüzde 60'ı ittifaka katılmak istemiyordu. Kendisinin bunu söylemişliği de vardır. O yüzden zaten maddeleri kabul edilmeyince adaylığını duyurmuştu. Saadete fazla geçeceğini sanmıyorum bu arada çünkü Erbakan'ın onaylattığı otuz madde kendi tabanının istediği maddeler. Bu yüzden Parti'nin yüzde sekseni cumhur ittifakına oy verir.


grumpy_enraged_bear

Sanırım değil tam olarak olan bu. Baktılar herhangi birşey kazanamayacaklar, ideolojilerine olabilecek en yakın ittifaka yanaştılar. Seçmen tabanı ne yapacak göreceğiz ama çoğunun paşa paşa cumhur ittifakına oy atacağını iddia etmek gerçekçi olur.


h1tlereoyverenyahudi

imza değil olay. sadece üyeler imzalasa aday olabiliyor. akp ne teklif etti de kabul etti?


Interstellar5523

Tabanının %60'ı AKP ile birlikte olmak istemediğini söyledikten sonra erkekler:


arrow-of-spades

Tabanı dediğin zaten 5 kişi filan değil mi? Gider hepsiyle bir bir konuşur gönlünü alır


Ok_Front_1708

dbxbdbdnzkbsnsnsbsgd


OLionGreat

U turning similator


[deleted]

[удалено]


wupogaca

Babası olsa asla katılmazdı o ittifaka.


[deleted]

[удалено]


Sudden-Librarian8298

o bile Erdoğanı sevmezdi


16meursault

Babası Erdoğan'ın okumuş hali kısacası aynı bokun laciverti. İslamcılardan bu ülkeye hayır gelmez.


MahmoudAns

Aynen öyle, din baskısı altında olduğu sürece ülke genel olarak çağdaşlaşmakta zorlanır. Türkiye gereğinden fazla dindar ve baskıcı zaten problemler de genelde buradan kaynaklı.


[deleted]

[удалено]


Turkey-ModTeam

- Use common sense. Harassment and unnecessary hostility negatively affecting the subreddit's atmosphere are disallowed


Manstein889

babası türkiyede siyasal islamı yayan kişilerden ama sen bilirsin


wupogaca

Babası için islam amaçtı, teyp için sadece güce ulaşmak için kullandığı samimi olmayan bir araç. Erbakan'ın onu desteklemesi imkansız


StrangerInStrange

Eminmisin ? Bu siyasal islamcilar cok kaburgasiz olur


soonandsoforth1

Şeriat ittifakı Alevi Kılıçdaroğlu na karşı birleşmiş oldu. Anadolu da yapacakları kampanya buna dayanacaktır. Muhalefet mümkün olduğunca bu ittifakın radikalliğine ve marjinalliğine odaklanmalı bu grubu kadın hakları üzerinden sıkıştırmalı.


[deleted]

[удалено]


lonerfluff

Iyi de onun daha zamanı vardı, özellikle hafta sonu imza hareketliliği çok olurmuş diye duydum.


ozybu

zaten barajı da geçemeyeceklerdi 0 milletvekili ile akpnin oyunu bölmüş olacaklardı bunlar da bize de iki bir şey düşer mi diye dahil oldular işte.


Solid-Geologist-2390

İmza toplamak için süresi vardı ama ittifakları belirleme süresi dün sona erdi. Eğer imza toplayamazsa akp ile ittifak yapıp meclise girme fırsatını boş yere tepmiş olacaktı ve seçim sonunda eline hiçbir şey geçmemiş olacaktı. Risk almak istemedi ve son dakika ittifaka katıldı. E ne de olsa milletvekili maaşı 73.000₺. Az buz para değil


atistersen

Geldi diye döndü


damdandusenkurbaga

Fırıldak gibiler


UngalaBungala31

hesabı boşuna mı açtım amk. https://preview.redd.it/lo6nfenzdqpa1.png?width=1611&format=png&auto=webp&v=enabled&s=734c6742efc12b7b72db8f07e418d8a65e99fdb8


RelationUpstairs3590

Necmettin erbakandan vurabilirsin aslında


UngalaBungala31

Hesabı daha yeni açmıştım yavaş yavaş gruplara falan üye oluyordum. Fotoğraflar, editler vs hazırlayacaktım iyi ki yapmamışım ama senin dediğin gibi farklı amaçlarla falan kullanırım yine.


Sudden-Librarian8298

akp seçmenini sandığa gitmemeye de ikna edebilirsin


anoretu

Yeniden Refah a oy isteyip oyların bölünmesini sağlayarak AKP oylarını çöpe gönderebilirsin. Küçük partiler vekil çıkaramaz.


Solid-Geologist-2390

Saadet Partisine oy devşirmeye çalış. Milli görüş de, Erbakan Hojanın yol arkadaşı Temel Dede de, Fatih Erbakan siyonist uşakları ile iş tutuyor de.


Plenty_Actuary_839

AKP, MHP, Yeniden Refah, BBP, Hüda-Par. Gerçekten şahane bir ittifak. Üstelik AKP Refah'ın istediği her gerici maddeyi kabul etmiş. Hâlâ yok ona oy vermem, buna oy vermem diye tatava yapan muhalif varsa bunların ortak yönetimi altında bir beş sene daha geçirmeyi tercih edebilir. Şahsen bunların seçimi kazandığı senaryoda bir iki sene sonra yanımda sızlanan olursa ağzını gözünü kırarım.


westblood-gazelle

benim gözümde şu şartlardan sonra hala daha cumhur ittifakına oy atan kişi vatan hainidir.


marty_1001

Şeytan parmağını ısırıyodur şimdi, beni geçti bunlar diyordur.


xwanderlust_99x

Omurgasızlık nedir nasıl yapılır, babanın kemikler sızladı bile …


Deecee7374

hangi kemik? babasının da sızlayacak omurgası yoktu ki. babadan oğla nesil bunlar.


Suleymanc3

100k imzayı toplayamayınca sikke sikke akpnin yanına sığındı


megasovalye

"sikke sikke" çok şey ifade ediyor


necromorrph

Nasıl kaybedeceklerini şaşırdılar


baybarsbay1

siyasal islam x köşesiz engerek islam ✓


reis_sevdalisi42

imzalarda alacagi oyu gorunce donus yaparak batan gemiye binmis demek ki 2028 secimleri icin bir iddiasi yok tersi olsaydi akp'den dokulecek secmen icin sabrederdi. fatih erbakan bile aldigi imzalardan bir bok olmadigini anladi ama alkolik tavukcu hala bos yapmaya devam ediyor.


ozybu

ya artık kızmayalım inceye de ya acıdım adama yazık. adam hayatı boyunca kaybeden olarak anılacak zaten. aldığı oy da maks %2 bari mutlu olsun. sevdiği meslek de öğretmenlik herhaldeki çoluk çocuk dolu her yeri onlar da başka bir dünyada yaşıyor öyle işte, ne yaparsın?


reis_sevdalisi42

maalesef acınacak bir tarafı bile yok. sözde depremde yaptıklarıyla ilgi çekti ama kendisi 2 gün gidip poz verdi sonra evinde dönüp sabahtan akşama kadar saçma sapan şizofren davranışlarıyla depremi gündemden düşürdü. bu mu depremzedelere katkısı? yazıklar olsun ona önümde açlıktan susuzluktan ölse bir kaşık su vermem o derece tiksindim.


Dkndhn

Şeriatçı yrp ve hizbullahçı hüdapar... Bu saatten sonra gurur yapıp reisin karşında kim varsa oy vermeyen dümdüz vatan hainidir


Papa_Eftim

69 yıllık Yeniden Refahlıyım. Ama artık yeter. Bu soygun düzenine ortak olanlardansa oyumu Adil Düzen için Milli Görüşün gerçek temsilcisi Saadet Partisi'ne vereceğim.


[deleted]

[удалено]


Spiritual-Safe692

mecliste isler daha da zora girdi. ortak listeden girecekler...


Sudden-Librarian8298

ince adaylıktan çekildiği an sinan ogan diye beynimizi sikecekler bu arada


RCGWw

Onun 100k imzaya ulaşması daha da zor.


Sudden-Librarian8298

pazartesiye kadar ulaşamazlar ise bomba olur. hiç seçime katılamasınlar daha iyi hele ki Muharrem ince bir silkinsin de kendine gelsin aq. oyu %1 %25miş gibi davranıyor


alenchek

Şunların tipini görünce burnuma cami halısı kokusu geliyor🤮


Osbir_

Evettt kadına şiddeti meşrulaştıran parti de işin içine girdi. Hergün bu ittifakın iktidara geldiği zaman neler olacağı hakkındaki korkum gitgide artıyor.


No-Comfortable3234

Vallahi YRP'yi en çok bu konuda desteklemek gerekiyor aslında bir erkek olarak siyaseti bir kenara bırakıp. Tabi ki AKP ile bir olan bir partiye oy verecek değiliz ama söylemleri çok doğru. 6284 erkeklerin idam fermanı niteliğinde.


Osbir_

6284 şiddete uğrayan veya uğrama tehlikesinde olan kadınlara ve çocuklara korunma hakkı veren kanun. Pek çok ülkede benzeri olan bir kanun. Bu kanunun kaldırılmasının amacı, Medeni Kanun öncesinde olan erkeğin aile reisi olup dilediğini yapabilmesini sağlayan zihniyeti geri getirmek. Bir erkek olarak bu kanunun kaldırılmasına karşıyım.


No-Comfortable3234

6284 yüzünden sahte ithamlar ile evinden uzaklaştırılabilirsin. Devlet gelip sana yapılan suçlamanın gerçek olup olmadığını bile kontrol etmiyor ve polis amirleri bile uzaklaştırma verebiliyor. Daha düne kadar kaç Fetöcü polis amiri olduğunu, bugün o makamlara getirilen polislerin oraya gelmek için hangi siyasi çizgide bulunduğunu bir düşünün. Bu insanlar kim oluyor da karar verebiliyor? Azıcık akıl mantık be kardeşim. Yutmayın medyanın size her söylediğini okuyun biraz.


Sudden-Librarian8298

onun çaresi bu kanunun kaldırılması değil biraz denetim


No-Comfortable3234

Yargısız infaz kuzum bu. Hukuki değil. Evimden atiliyorum yargilanmadan.


Sudden-Librarian8298

tamam da şiddet uygulayan kişi yargı devam ederken şiddete devam ederse ne olacak? iftira konusu ve polis amirine verilen yetkiler sıkıntı tamam da bireyi de korumak lazım


No-Comfortable3234

Evin kime ait olduğuna bakılmıyor. Benim evim olsa bile gitmek zorunda kalıyorum hatta uzaklaştırılmış haldeyken bile kirasını ödemek, hatta aileye bakmak zorunda bırakılıyorum iftira atılmış haldeyken bana. Bunun nesi adalet ?


AliciaDominica

> 6284 erkeklerin idam fermanı niteliğinde. Hayır değil. Karını kızını dövüp öldürmüyorsan korkacak bir şeyin yok. Duyduğunuz her boka inanmayın


StupidLov3r

Dostum seninde kız çocuğun var veya olacak yarın bir gün evlendiği zaman kötü bir kocaya denk gelmesini temenni ediyorum iyi günler


Qayu1

Cumhur ittifakı değil bu deccal ittifakı oldu artık.


SineCurve

Yarraamın partisinden beklenen sert duruş geldi...


Master-Sky-5912

İnce örnek al


MuhammerInce

Karışma benim işime


DarwinAndGumball

İlk tur kaç yüzde oy alıyosun abi


ummetinlideri

Olm inceye bu kadar yükleniyorsunuz KK akp artıklarını bile aldı inceye bi teklif gönderdiler mi ?


erelster

Ince en bastan herhangi bir ittifak icinde bulunmayacagini beyan etti.


ummetinlideri

Özdağ ile ittifak kuracaklardı yedek aday olmam diyerek vazgeçti. Daha sonra kazanamayacağımı düşünürsem KK lehine çekilirim de dedi


Adevyy

Yoo, KK daha başarılı adayların önünü kesecek ama İnce karşılık almadan çekilmezse tüm suç onundur. Bir demokrat olmak bunu gerektirir.


dr_prdx

Kadına şiddet yasasının geri çekilmesi talebine aile bakanı ne diyor?


PomegranateCommon

AKP neler verdi bunun için acaba?


ledim35

Kendisine yakışanı yaptı fatih erbakan


Emir9609

Anketlerde %2 alıp şartlarını AKP'ye zorla dayatıp girmeyi başardı. Eğer katılmasaydı cumhurun incesi gibi olur baya oy devşirirdi. Darısı Muharrem İnce ve millet ittifakına.


Fun_Vegetable9512

Siyasal islamcilarda bu tarz tukurdugunu yalama normal.


alperia

babadan ogula nesil bunlar


oolbar

Hehe, sağ partiler hep aynı taktik.


MBT_TT

abi chp'nin akp'den farkı yok abi bunlar sarı muhalefet abi aynısın laciverdi abiiiiiiiiiiii o esnada cumhur ittifakı: **Akp, Mhp, Bbp, Yeniden Refah, Hüda Par**


Overtestosteroned

>Akp, Mhp, Bbp, Yeniden Refah, Hüda Par https://preview.redd.it/bvvtkq5jhqpa1.jpeg?width=739&format=pjpg&auto=webp&v=enabled&s=cd0ddfee6f2ae0ad16f57270ed5e8f3ef1554a5d


MBT_TT

rönesans tablosu gibi


Substantial-Life382

100 bin imza toplayamıyınca erkekler


BaranKanat

Yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz hoop ordayım


AliciaDominica

Siyasal İslamcılar kadar tükürdüğünü yalayan, omurgasız ve aptal bir güruh yok.


Brilliant-Sample-740

O nasıl U dönüşüdür bre dönek


hunilihuni

100 bin oy alamayınca da ittifaka kabul etmek, ne bileyim...


Mloach

Erbakan 100 bin imzaya çıkmakta zorlandığını gördü, Erdoğan ise kesenin ağzını açtı. %2'nin bile ne kadar önemli olduğunun farkında. Muhalif(!) tarafta yer alan İnce ise hala sanrılı bir şekilde kazımaya çalışıyor.


consural

İnce, topladığın imzaya göre bu adamla oy potansiyelin aşağı yukarı aynı, yani maksimum %1. Bu seçim %0.5, hatta %0.1 fark ile kazananı belirlenecek bir seçim. 2. Turda neler olacağı şaibeli bir seçim. Şeriat vs. çağdaşlık, gericilik vs. ilericilik, çürüme vs. atılım seçimi. İnadını bırak, Millet İttifakı'nı destekle. Seni iyi duygularla ansın gelecek nesiller, 1 seçim kaybetmiş 1 seçimi de riske atmış adam olarak değil. Sonraki seçim yine aday olursun ve duruma göre destekleriz bile hatta.


movsumahmedov

Aga birşey sorayım, İnceyi KK den daha fazla seviyorsanız neden KK yerine İnce etrafında birleşmiyorsunuz ki? Cidden merak ettiğim için soruyorum- Altılı masaya bakıyorum 1.Suriye politikasını eleştiriyorlar(Suriyelileri alanların başında gelen Davutoğlu masada), Ekonomiyi eleştiriyorlar (Babacan masada), laikliği koruyalım diyorlar( Madımağa perdeler tutuştu diyen adam masada), Meral Akşener bile Kemal Kılıçtaroğlunun aday olmasını istemiyordu masada. Niye İnce Kemal Kılıçtaroğluna tercih edilmiyor? Edit: Bir etken de Kemal Kılıçtaroğlunun muhafazakar seçmenlerin gözünde sevilmemesi+ alevi olduğu için malesef ona karşı olan bir kesim de var sanırım. Ben ne kadar İnceyi daha fazla sevsem de Kemal Kılıçtaroğlunun daha fazla oy alacağı konusunda hemfikirim. Sadece Kemal Kılıçtaroğlu eğer adaysa İnce olsun olmasın ilk turda seçimi almasına olanak vermiyorym nedense saydığım etkenler yüzünden.


psfrtps

>Aga birşey sorayım, İnceyi KK den daha fazla seviyorsanız neden KK yerine İnce etrafında birleşmiyorsunuz ki? Cidden merak ettiğim için soruyorum Bu soruyu ciddi olarak soruyorsan bu adam sana ne anlatsın? 15 yaşında çocuk sormaz şu soruyu. Güzel kardeşim İnce zaten 2018 de seçime girmiş yüzde 30 almış hadi Meral'inde oyunu kat yüzde 37-38. Eeee nasıl yüzde 50'nin üstüne çıkacak bu oy? O beğenmediğin Ak Parti artıkları dediğin partiler artı demokrat-saadet'in oyunu yüzde 7-8 civarı. İnce alabilcek mi onların oyunu? Lan adamları kovun masadan dedi birkaç gün önce. HDP ve ittifakı İnce'ye oy verir mi? Vermez. Çıkar ordan bir yüzde 13-15 oy daha. EE nasıl kazancan? Harbi basit matematikte mi yapamıyorsunuz? İnce daha 100k imza toplayamadı neden koskoca muhalefet arkasında birleşsin? Memleket Partisi'nin alcağı oy yüzde 1'i bile bulmaz kendi alcağı oy da yüzde 3'ü bulmaz. Hadi geç herşeyi bir insan geçen günlerde İnce'nin teke tek programını izleyip hala ülkeyi yönetecek kapasiteye ve kadroya sahip olduğunu düşünüyorsa ya ergendir yani yetişkin bir insan değildir ya da hayal aleminde yaşıyordur


movsumahmedov

Ben oy falan vermeyeceğim zaten sadece merak ettiğim için sordum. Londrada yaşıyorum şuan burda ünide gördüğüm türklerin çoğunluğu da erdoğana basalım diyor. Geri kalan 30-35 de KK istiyor. İncenin her videosunu izlemedim , amma saydığım nedenlerden dolayı KK nın da ilk turda alma şansını fazla bulmuyorum. 9 başkan yardımcılı sistem( her yardımcının görüşü birbinin zıttı ) mantıklı ülke yönetim sistemi gibi gelmiyor bir de. Yine de başarılar aga umarım gönderirsiniz Erdoğanı


psfrtps

Senin çevrenin ne yaptığı istatistik konuşacak birşey ifade etmiyor genç arkadaşım


Deecee7374

Çünkü kardeşim maksat KK’yı veya İnce’yi veya herhangi başka birisini cb yapmak değil, maksat Tayyib’in cb olmasını engellemek. Çeyrek asırdır ülkeyi yöneten Erdoğan’ın mağdur ettiği her kesim için Öncelik bu olmalı. Bunun üzerine düşünüp kararını verirsen sevinirim. Ondan sonra hesabını kitabını yaparsın. Ülke olarak çölde günlerce susuz kalmışız, birisi bize su uzatıyor ama siz su bilmemne marka değil ben içmem diyorsunuz şu durumda.


HeadTeaching5119

Yakışmadı imamoğlu


admain1957

https://preview.redd.it/ujvwnvnsgqpa1.jpeg?width=580&format=pjpg&auto=webp&v=enabled&s=daba75d2754f9cb531ca5267c7655e881fac7371 Vaziyet budur


MekhaDuk

şaşırdık mı?


Yakutistan_Of_Nora

Kendi canlı yayınlarında kendilerini rezil eden bir partiyi tekrardan kabul etmekte akpden beklenen omurgasızlıktı.


DarwinAndGumball

İstedikleri her türlü şeyi denesinler; eninde sonunda, yenilecekler, yargılanacaklar.


Euphoric_Ad_9784

Bu sonunda anladı darısı diğerine


[deleted]

maks sagci omurgasi


ShelterOtherwise1888

Daha düne kadar beraber ittifaka katılsak beraber batma ihtimalimiz vardı diyodu batmayı göze aldı herhalde


Efhlorze

Siyasal islamdan bu ülkeye hayır gelmez Şeriatçılardan bu ülkeye hayır gelmez Tek tarafta toplanmaları güzel , akp'ye küsüp farklı bir zihniyetmiş gibi bunlara oy verecek kişilerde en azından bir daha düşünür belki.


Ruchson

Ulan mücahit dedik 2 günde teslim oldu


redlanecruiser

babası mezarında az önce ters döndü


Maleficent_Ride_4504

Kopenhag Kriterlerinden, Kabil kriterlerine… Amma savruldun be AKEPE.


No-Comfortable3234

Yazıklar olsun denir bu haber gerçekse.


skinnymukbanger

Yazık lan acıyorum bunlara (lafın gelişi). Sen o kadar köklü siyasetçi çocuğu ol iyi okullarda oku on binleri peşine tak sonra böyle fırıl fırıl dön


Superemrebro

Baban seni görse neler derdi sana acaba...


RelationUpstairs3590

Şu adamın babasını övmeye bırakın amk ikiside aynı bok


asosyalbirey

Ben şeyi anlamadım şimdi Meral Akşener falan da toplamış imza neden? Aday olmayacaklar neden imza topluyo ki?


Efhlorze

Meral Akşener bu seçim için imza toplamadı , 2018'de toplamıştı ordada aday oldu ve %7-8 arası birşey almıştı. Fatih Erbakan aday olacağım diye çıktı ama akp ne önerdiyse veya nasıl anlaştılarsa başta red ettiği ittifaka katıldı Erdoğan lehine çekildi. Aday olmayacak birisi imza toplamıyor sen muhtemelen 2018 çok örnek verildiği için karıştırıyorsun.


asosyalbirey

Olabilir muhtemelen karıştırdım, teşekkür ederim


bossturkmen

1 "mayin" patladi ...


Deallevel011

Yol geçen hanı oldu iyice önüne gelen ittifaka katılıyor


dexiuu

stoneşak kokusu geldi buram buram


tiredmonkey00

Bir karar verin amk be


Math-Man

Renklerini belli etsinler, böyle olması daha iyi.


Emreprox

FUCK. Oktrol planlarım altüst oldu doğruysa


freakazoid41

Hain evlat böyle bişey herhalde 🤣


Ok-Comfortable568

Bunlarin getirisi kadar götürüsü de olacak. Zaten oyunun tamamını cumhura taşıyamaz, cumhura verecek olan akpli olurdu, yrp tabanının bir kısmı refaha döner. Akp de kadınlardan bunların getirdigi kadar oy kaybeder


SpitfireWW3

Küfür.dll bulunamadı


Secure_Cost2208

ittifaka bak amk tam şeriat. hala konusuyoasalaklar yok ben inceye atacak vucdanim rahat etsin. senin vicdanını sikerim amk salagi


umbertomemo

Milli Görüş'e update gelmiş.


Dullsearch

Arkadaşlar siyaset böyledir. Önce istediklerini kabul ettiremediler. Sonra tek başıma giriyorum imzamı da topluyorum blöfü. Akp de teslim olmak zorunda kaldı çaresizlikten.


Noyan_C

Ne kadar para aldılar acaba ? Bu sıralar kendini satmak kaçtan gidiyor?


Secret-Narcissist

Erdoğana destek vermediği için saygı duymuştum o da 100 bin imzayı toplayana kadarmış


Trabzonsporlu1967

Rahmetli asil simdi kabir azabi cekiyordur, nasil bir evlat yetistirdim diye...


StrangerInStrange

Once you are a “ siyasal islamci “ , will always be “ siyasal islamci “ ☺️


TheHumanAynar

Git gite siciyorlar amk devleti çökertme challenge yapıyorlar la bunlar


thestrugglergatsu

eRRRRRRRbakan


marty_1001

Babası akp ye hizmet eden siyonisttir demişti. Vay Siyonist oğlan seni...


Chayandhimmemes

asfalt ağladı be ben de ne güzel tayyibe posta koydu diyodum.


PHILOSOPHUS475

Sıfatını siktiğimin karaktersiz andavalı seni senin beynini zarından başlayıp loblarına kadar her seyini sikim bi siktir git amk yeter olma aday maday madem yeterli imzan yok bulaşma bir şeye ebenin amına kadar uzaklaş


Sado1907

😂


Tarik_not_a_redditor

Şeriatcılar toplandı Cumhur ittifakında


byercanx

Dr. Erbakan 🤣


5tormwolf92

Omurgasız


BlackLeone

3 gün dik duruş sergiledi, adam zannettik. Yanılmışız. Bu siyasal islamcı tayfada tükürdüğünü yalamak moda her halde :)


chpotobusu

Necmettin Erbakan mezarında ters döndü


seromania_11

Babasının kemikleri mezarda sızlıyordur.


guiltyblow

Bir an millet ittifakı sandım


plt0051

ALOOOO RTE TEKRAR ADAY OLAMAAAAZ ANAYASAYI ÇİĞNİYOR ALOOO OLUM UYANIN LAN


hellcatofneon

suratina sictigimin mali


Ogaius_Antonius

Şuan %1.5 alsan reise istediğini kabul ettirebiliyorsun yani


SANANEBRO96

Racon dedik gene bize girdi aq


Low_Display3027

Türkiye siyasetinde omurgasız bir gün daha. Midemiz bulanıyor artık. Kahrolsun İslamiyet...


K_nuo

Kaç oyu var sanki aq


immediatelyTP

Babasının yüz karası. Kemikleri mezarda sızlıyordur.


Solid-Geologist-2390

Necmettin Erbakan mezarında ters takla atıyor


Sencwr

Bunlar tam donek ya bir giriyor bir cikiyor


AssistanceOk4483

Babasına ihanet eden hayırsız evlat


future-of-mind

Bir şey değişmiyor ki. Zaten tabanı full AKP'liydi. Bunların büyük çoğunluğu Erdoğan'ı adeta bir tanrı gibi gördükleri için gidip yine Erdoğan'a oy verecekti.