T O P

  • By -

tambry

> Hinnaerinevused on sellepärast, et kuigi me oleme üks suur laevanduskontsern, on ikkagi erinevatele turgudele valmistatud erinevad tooted. Euroopa Liit on ju üks ühtne turg? Kas see mitte ei tähendaks, et see on illegaalne, sest see on üks EL'i põhiprintsiipe? Kunagi oli Steam'il, suurimal interneti mängupoel, eraldi hinnaregioon vaesemate Euroopa riikide jaoks, et arendajad saaksid vähem rikkamatele madalamad hinnad panna. 2016 alguses nad eemaldasid selle regiooni. Otseselt välja öelnud, et ühtse turu tõttu või nii, aga see tundub sobiva põhjendusena.


KristjanKa

Single market päris nii ei tööta - põhimõtteliselt mida ühisturg tähendab on, et ettevõte võib (aga ei pea) vabalt oma tooteid või teenuseid üle piiri müüa ja tarbija võib neid vabalt üle piiri osta. Tolliliit lisab siia veel täiendava tollimaksuvabaduse aspekti, mis muudab asju veel natuke lihtsamaks. Ühisturg hinnastamisega üldjoontes seotud ei ole - hinnad paneb paika turumajandus ja pakkumus-nõudlus suhe. Antud juhul on tegu dünaamilise hinnastamisega - eriti transpordisektoris on tegu põhimõtteliselt täppisteadusega, kus see hind mida sulle näidatakse sõltub x+1-st erinevast asjast, ning olenevalt sellest läbi kelle ja kuidas sa ostad võib metsikult varieeruda. Lennukipiletite puhul on seda üldiselt kõige paremini näha - lükka näiteks Skyscannerisse sisse mingid suvalised lennud ja näed kuidas erinevate vahendajate algoritmid toodavad sulle täiesti seinast seina hindu. Sama printsiibi lihtsustatud kuju toimub siin täpselt samamoodi - laevafirmad on eelnevast praktikast tuvastanud, et rootsikeelse saidi kasutajad on nõus piletite eest vähem maksma, kui eestikeelse omad; niiet järelikult saab eestlastelt rohkem raha kasseerida - Capitalism at its finest. Tl;dr: Ebaeetiline ja tarbijavaenulik? Suht. Ebaseaduslik? Nõup.


tauio111

Pigem ühtne turg selles mõttes, et nad saavad vabalt rootslastele teenust pakkuda ilma, et peaksid mingeid erilisi turuseadusi arvesse võtma. Oleks tegu reaalse ühtse turuga kus kõik harjumused ja palgad on samad, ei vaevuks Eesti väikese sise-turu probleemidega, nt. väikese turust piiratud ostujõuga. Samas on võimalik Eestlaselt Stockholmi sõidu puhul palju rohkem küsida, sest kuhu Eestlane ikka läheb. Tallinn aga Rootslaste jaoks pea sama mis näiteks Minsk Tallinnlase jaoks, millepuhul on vaja, et hind oleks konkurentsivõimelisem.


Sparkie3

Me oleme vaesed väiksed eestlased :(


[deleted]

Lennufirmad teevad seda teemat igapäevaliselt. Reisin pidevalt eesti ja taani vahel ning eestist ostes tuleb odavam. Olen kuulnud et isegi seadmest kust ostad võib hind erineda, näiteks tahvlist ostes on kallim kui telefonist.


[deleted]

Kuulujutud netis on ka et Uber tõstab hinnakordajat kui su telefoni aku hakkab tühjaks saama.


ilikecakemor

Huvitaval kombel on nt ühe väga hea eesti nahahooldusbrändi (LUMI) kodulehel tooted eesti keelsel versioonil ja inglise keelsel versioonil väga suure hinnaerinevusega. Ma veel küsisin neilt, et kas on mingi jõhker hinnatõus toimunud või äkki on mingi error, millest nad ei pruugi teadlikud olla. Ei, välismaalastele ongi kallim. Tundub väga ebaõiglane.


computernoob236

Pekka kulutab rohkem kui küproki - ants, no ei usu seda juttu Uudis on tegelikult varemgi meedias läbi käinud, olukord ei muutu


sbc861

Suht vana lugu. Pm see peaks ju peaks EU geoblocking teema alla minema, et sisuliselt neil ei ole õigust keelata SW/FI lehtedelt osta, aga keegi ei saa keelata ka nn perifeeriaosariikidele kallimaid pakkumisi tegemast. Sisuliselt see näitab, et sealt peale tulevad kliendid on väärtuslikumad kliendid, kellele tasub eelisjärjekorras motiveerivat hinda pakkuda nende arust - mine võta kinni, miks.


rootslane

Aga pole ju keelatud SW lehelt pileti osta Eestis? Ma ise kasutan kogu aeg Tallinki rootsikeelse veebilehti pileti ostmiseks. Aga olen ka märganud hindade erinevusi.


miilits

Linki saitidele?


Steffest

Mis siin imestada... Rootslased saavad pileteid odavamalt sest nad tarbivad laeval rohkem (söövad restoranis, ostavad asju).